Ma a Bekecs-tetőn emlékeztünk az elesett hősökre, akik 1916-ban megvédték a hátországot az ellenségtől. A kápolna mögötti csúcson tartott megemlékezésen felvonták a piros-fekete zászlót. Felcsendült a magyar, majd a székely himnusz, együtt énekeltek a jelenlevők, csak úgy harsongott a hegytető. A piros a vért, a fekete a földet és a gyászt jelenti, a zászló pedig azokra emlékeztet, akik vérüket adták szülőföldénkért.
Felemelő volt részt venni a megemlékező ünnepségen, melyet a Nyárádmagyarósi Általános Iskola diákjainak verses, zenés műsora színesített. Az ünnep mégsem volt teljes, hiányzott a néhai polgármester, Kacsó Antal, a Nyárádmagyarósi Gazdakör elnöke, aki évekig házigazdája volt a rendezvénynek, ezúton rá is emlékezünk.
A rendezvény az előző évekhez hasonlóan a Körtövés mezején lévő katonasírnál folytatódott, ahol elhelyezték az emlékezés koszorúit. Az RMGE Maros Szervezet képviseletében az Egyesület elnöke, Fazakas Miklós helyezett el koszorút.


















